25 Ekim 2012 Perşembe

BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN

KARDESLIGIN DOGDUGU, SEVGILERIN BIRLESTIGI, BELKI DURGUN, BELKI YORGUN, YINEDE MUTLU, YINE DE UMUTLU, YINE DE SEVGI DOLU NICE BAYRAMLARA...

20 Ekim 2012 Cumartesi

BEZELYELİ_HAVUÇLU PİLAV

Islatılıp beklektiğimiz pirinçleri süzüyor,sıvıyağ koyduğumuz pilav tenceresine alıyoruz,suyunu ekleyip pilavı pişiriyoruz,tuzunu da ekliyoruz tabiki,bizim evde pilav sade yenmez,ya tavuk olacak yanında yada et,eşim garnitürlü sever,bu pilav onun için.iki havucu küp küp doğradım,haşladım,haşlama devam ederken dondurucudan bezelyeleri üzerine ekledim,birlikte haşlandılar,pilav pişince ayrı tencerede garnitürü karıştırdım.iki türlü pilav sofraya sunuldu böylelikle.Sade pişenin yanına soslu tavuk  eşlik etti.


9 Ekim 2012 Salı

DOMATES ÇORBASI

Malum domatesin son demleri,sos hazırlarken sosun süzülen suyundan sıcacık bir çorba.Sos için aldığım domatesleri rendeden geçirdim,suyunu süzdüm,tencerede tereyağı ve sıvıyağ karışımında iki kaşık unu kavurdum üzerine domates suyunu ekledim( bir litrelik kavanoz)tuzunuda ekleyip pişirdim,nefis bir domates çorbası eklendi bugünkü menümüze.

2 Ekim 2012 Salı

PALAMUT TEPSİ

soğanı patatesi halka halka doğradım tencerenin altına üzerine fileto kestiğim palamut dilimlerini sıraladım,üzerine domates limon dilimi tuz sıvıyağ ve biracık margarin ilavesiyle yarım bardak kadar su ilave ettim.tencerenin kapağını kapatıp patatesler pişinceye kadar pişirdim,balık çabuk pişiyor.Pişmiş halini çekemedim çünkü sıcak servis yaptım.Fırsatım olmadı.

PALAMUT KÖFTESİ

Köfte için palamutun kılçık bölgesindeki etleri didikledim,sarmısak,karabiber,tuz,ekmek içi ilavesiyle yoğurup köfte şekli verdim ve una bulayıp kızarttım.Tadı nefisti.